Arama

Türkiye’nin Keşfedilmeyi Bekleyen 5 Şahane Koyu

6 ay önce

Ülkemiz koy bakımından oldukça zengin bir coğrafyadır. Daha önce keşfedilmemiş pek adı sanı bilinmeyen cennet koylarımıza uğrayarak huzurlu ve olabildiğince özel bir tatilin tadını çıkartabilirsiniz

Türkiye’nin Keşfedilmeyi Bekleyen 5 Şahane Koyu

Ülkemiz koy bakımından oldukça zengin bir coğrafyadır. Daha önce keşfedilmemiş pek adı sanı bilinmeyen cennet koylarımıza uğrayarak huzurlu ve olabildiğince özel bir tatilin tadını çıkartabilirsiniz. Arkadaşlarınızla kiralayabileceğiniz bir tekne ile adeta cennetten bir köşe olan bu koylara demir atarak gün boyu denizin ve güneşin tadını çıkartırken istediğiniz zaman denizin serin ve berrak sularına gönlünüzce dalış yapabilirsiniz.

Mavi ile yeşilin bütünleştiği bu doğa harikası koylarımız hangileri ve hangi tatil yerlerinde bulunuyor?

 

Bademli Koyu

Bademli Koyu, İzmir
Fotoğraf Les Trolliens © Flickr

Egenin en özel ve güzel koylarından birisi olan Bademli Koyu, pek fazla bilinmeyen sakin köşelerden biridir. Sizler de fazla turist akını olmayan bu koya bir çıkartma yaparak huzurun keyfini sürebilirsiniz.

Çatı Koyu

Çatı Koyu, Datça
Fotoğraf: Ebeydat © Flickr

Denizin dibini net bir şekilde görebileceğiniz bir koy arıyorsanız Çatı Koyu tam olarak size göre. Tüm gün şeffaf bir tül gibi uzayıp duran sakin denizi sizleri adeta kendine hayran bırakmaya yetecek. Bu özel koya karayolu ile ulaşım olanakları bulunmuyor. Bu nedenle tekne ya da yat aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Ağaçların arasında keşfedilmemiş bir cennete ulaşmak istiyorsanız bir numaralı tercihiniz Çatı Koyu olmalıdır. Otel gibi ve diğer betonarme yapıların bulunmuyor olması da bu özel koyu orijinal hali ile ilk günden bu güne değin saklayabiliyor.

Kabak Koyu

Kabak Koyu, Fethiye

Fethiye’de yer alan Kabak Koyu, keşfedilmemiş cennet koylar listesinde başlarda yer alıyor. Tatil yerlerine oldukça yakın mesafede bulunan bu özel koy çevresinde dilerseniz kamp kurarak güzel bir deniz tatili yapabilirsiniz. Doğası ile kendine hayran bırakacak Kabak Koyu, sakin ortamı sayesinde kafa dinlemek isteyen tatilseverleri misafir ediyor.

Kargı Koyu

Kargı Koyu, Bodrum
Fotoğraf: Tahsin Konur

Akvaryum olarak da adlandırılan Kargı Koyu adeta doğal bir akvaryum görüntüsüne sahiptir. Dalış konusunda sabırsız olanları bekleyen bu özel yer, berrak suları ile mutlaka gezilmeye, görülmeye ve seyahat edilmeye değer cennet koyları arasında bulunmakta. Koy etrafında yetişen ağaçların etrafa yaydığı özel kokular ile adeta doğa sarhoşu olacak ve asla bu özel koydan ayrılmak dahi istemeyeceksiniz.

Torba Koyu

Torba Koyu, Bodrum

Bodrum’un hemen dibinde bulunan Torba Koyu, fazla turist almayan keşfedilmemiş doğa harikası bir köşedir. Doğal güzelliğin yanı sıra plaj ve tarihsel zenginliklerin de bulunduğu koy üzerinde aradığınız pek çok şeyi kolayca bulabilirsiniz.

Koylar ve coğrafyayı keşfetmek için Dalaman Havalimanı araba kiralama servisi sitelerini kullanabilirsiniz.

Peki, listede olmayan ve sizin keşfettiğiniz koylar var mı? Öneri ve deneyimlerinizi yorum kısmından yazarak paylaşabilirsiniz.

Super Admin
Super Admin

2015 yılından bu yana web yayıncılığı ile ilgilenen Hande, WordPress ve Php programlama dili fanatiğidir. Yaklaşık 8 yıldır teknoloji, internet ve programlama hakkında Türkçe içerikler üretmeye devam ediyor.

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

Yorumlar