Arama

Aile Tatili İçin Gidilecek En Güzel Bölgeler

6 ay önce

Ekonomik aile tatili yerleri, sevdikleriniz ile bütçenizi sarsmadan unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamanıza olanak sağlıyor.

Aile Tatili İçin Gidilecek En Güzel Bölgeler

Ekonomik aile tatili yerleri, sevdikleriniz ile bütçenizi sarsmadan unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamanıza olanak sağlıyor. Herkes en az bir kez de olsa yurt dışı tatili yapmak ister. Dünya üzerinde gezilip görülmesi gereken o kadar çok yer varken kesinlikle uygun seçenekleri de değerlendirerek sizler de ailece yurt dışı gezilerine katılarak oldukça eğlenceli bir tatil yapma şansına sahip olabilirsiniz. Unutmayın, en uygun fiyatlı uçak biletleri fırsatlarından yararlanabilmeniz için maksimum 56 gün önceden biletinizi almış olmanız gerekiyor. Uçuş şirketleri belirledikleri özel bir çalışma ile erken rezervasyon için en uygun fiyatı 56. gün sunuyor. Peki, ekonomik aile tatili için hangi ülkelere gidilmeli?

Öncelikli olarak yurt dışı tatili için herkesin ayırmış olduğu bütçeler oldukça farklılık gösterebilir. Sizler için çıkarmış olduğum yurt dışı aile turları kapsamında vizesiz ve vize gerektiren ülkeler içerisinde nispeten bütçeli uygun yerleri tercih edebilirsiniz.

 

Arnavutluk

Arnavutluk Gezisi

Aileler için uygun olan, her türlü eğlenceye ve aktiviteye sahip Arnavutluk özellikle yaz aylarında kalabalık grupları ağırlamaktadır. Gezilip görülmesi gereken yerlerin dışında yeniden keşfedilmeyi bekleyen bir tarihe ve doğaya sahip olan bu güzel yere gitmek için vizenizin olmasına gerek yoktur. Bunun yanı sıra hem ulaşım masrafları açısından hem de konaklama masrafları açısından diğer yurt dışı seçeneklerine nazaran en ekonomik olan ülkelerden birisi olarak da tatil seçeneklerinizin içinde ilk sırada yer almaya aday olan ülkelerden birisidir.

Kuzey Kıbrıs

Kuzey Kıbrıs Gezisi

Hem ülkemize oldukça yakın olması hem de bilindik bir kültüre ve doğaya sahip olması açısından Kıbrıs ailecek gidebileceğiniz ekonomik yerler listesinde yer almaktadır. Erken rezervasyon seçeneğini eğer Kıbrıs’ta akıllıca kullanırsanız lüks yerlerde bile oldukça uygun fiyatlara konaklama şansına sahip olabilirsiniz. Çocukla tatil yapacaklar için ulaşım kolaylığı olması da artı bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gürcistan

Gürcistan Gezisi

Hem ulaşım açısından hem de ekonomik açıdan belki de ülkemizden daha rahat bir şekilde tatilinizi yapabileceğiniz yerlerden birisi olarak Gürcistan karşımıza çıkmaktadır. Kendinizi bambaşka bir dünyada hissederken aynı zamanda muhteşem doğası ve sıcacık insanları ile asla geri dönmek istemeyeceğiniz bir yer arıyorsanız Gürcistan’ı tercih edebilirsiniz. Özellikle aileler için cazip bir yer olan Gürcistan’ın en büyük artısı ekonomik olması ve pasaport ve vize gerektirmemesidir.

Malta

Malta Gezisi

Ülkemize yakın bir ada ülkesi olan Malta yaklaşık 2 milyon nüfusuyla küçük, şirin bir Avrupa ülkesidir. Malta dil eğitim okullarıyla olduğu kadar turizm bakımından da adeta bir cazibe merkezidir. Avrupa Birliği ülkesi olan Malta Türk vatandaşlarından tatil ve eğitim amaçlı ziyaretler için vize talep etmiyor. Ülkemizden pek çok tur şirketinin hizmetleri arasında yer alan Malta aileler için tatil yerleri kapsamında yer almayı hak ediyor. Ülkenin sadece güneş ve denizi ile değil sahip olduğu tarihi eserler ve ibadet haneleri ile mutlaka görülmesi gereken bir ülkeye dönüşüyor.

Ukrayna

Ukrayna Gezisi

Son dönemde büyük bir gelişme yaşayan ülkelerin başında Ukrayna geliyor. Son yıllarda başlatılan pozitif kalkınma hamlesi ile ülkenin kaderi %100 değişmiş durumda. Ülkemizden vizesiz seyahate olanak tanıyan Ukrayna Türk vatandaşlarına ve tüm turistlere karşı son derece nazik ve saygılı davranıyor. Ülke başlatmış olduğu turizm hamlesinde kültürel eserlerin öne çıkartılmasını ve bu eserlerin ziyaret için çok düşük müze maliyetleri ile yapılabilmesini sağlıyor. Uygun maliyetli bir tatil arıyorsanız Ukrayna mutlaka rotanıza eklemeniz gereken bir ülke.

Yunanistan

Yunanistan Gezisi
Fotoğraf: Rough Guides

Bebekli bir aile yurt dışı tatiline hazırlanıyorsa uzayan her kilometre aileler için çile oluşturabilir. Bu nedenle genelde yakın yerleri tercih edenlerin hem bebeği için hem de kendi için ideal bir tatil adresi arayışlarının başında komşu ülke Yunanistan gelmektedir. Zaman zaman politik sorunlar yaşadığımız bir ülke olsa da, Yunan halkının turistlere karşı maksimum saygı ve iyi niyet gösterdiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Yunanistan güvenlik ve refah düzeyi göz önünde bulundurulduğunda Avrupa Birliği ortalamasını yakalamış birlik üyesi ülkelerin arasında yer almaktadır. Ada şehirlerinde genelde İspanyolca ağırlıklı hizmete karşın Yunanistan’da İngilizce ağırlıklı hizmet sunulmaktadır.

Danimarka

Danimarka Gezisi

Çocuk eğlenceleri ve festivalleri kapsamında belki de öncü ülkelerden birisi olan Danimarka çocuklu aileler için tatil seçeneklerinde ilk sırada yer alan ülkelerden birisidir. Yurt dışı aile turları kapsamında kesinlikle gittiğinize pişman olmayacağınız yerlerden biri olan Danimarka için erken rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Çocuklarınız için hem eğlenceli hem de öğretici pek çok aktiviteyi bulabileceğiniz gibi kendiniz ve eşiniz için de muhteşem ve romantik bir tatil deneyimini burada yaşayabilirsiniz.

Fransa

Fransa Gezisi

Özellikle balayı çiftlerinin en çok tercih ettikleri yerlerden birisi olan Paris kesinlikle çocuklu aileler için en uygun tatil yerlerinden birisidir. Paris’te bulunan Disneyland çocukların hayalinde olan muhteşem bir yerdir. Sadece çocukların değil burada sizlerin de kesintisiz süren eğlenceden payınızı alacağınıza eminiz. Tatil süresini farklı bir ülkede ve farklı aktiviteler ile değerlendirmek isterseniz Paris sizler için en doğru seçeneklerden birisi olabilir. Çocukla tatil yaparken aynı zamanda kendiniz için de farklı bir dünyada dolaşabileceğiniz her ayrıntıyı kesinlikle Paris’ten başka bir yerde bulamayabilirsiniz.

Tayland

Tayland Gezisi
Fotoğraf: Insight Guides

Ailecek gidebileceğiniz tatil seçenekleri içinde sadece yurt içi değil yurt dışı adresleri de bulunmaktadır. Özellikle vize sorunu olmayan ve son dönemlerde herkesin ilk olarak tercih ettiği yerlerden birisi olan Tayland yine ailecek gidilebilecek en güzel ve keşfedilmesi gereken yerlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Genellikle balayı turizmi ile en çok tercih edilen yerlerden birisi olan bu güzel ülke çekirdek aileler için de yine farklı bir deneyim olabilir. Üstelik birçok yurt içi otel fiyatları ile kıyaslanacak olursa oldukça ekonomik olması da yine aileler için kesinlikle kaçırılmaması gereken fırsatlardan biri olmaktadır. Yurt dışı aile gezileri kapsamında eğer Tayland gezisine katılırsanız unutamayacağınız bir tatil yapma fırsatına da sahip olabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri

ABD Gezisi
Fotoğraf: Family Vacation Critic

Amerika gezisi ailecek yapılacak muhteşem tatillerden biri olsa gerek? Amerika dâhil olmak üzere nereye gitmek isterseniz isteyin ulaşım ve konaklama sorununu oldukça düşük maliyetler ile çözdükten sonra yurt dışında ekonomik bir şekilde tatilinizi yapabilirsiniz. Amerika’nın Orlando şehri tam da çocuklarla tatil yapmak isteyen aileler için uygun yerlerden birisidir. Burada çocuklar için özel olarak kurulmuş olan birbirinden eğlenceli tesisler Orlando’yu adeta çocuklar için bir oyun bahçesine dönüştürüyor.

Super Admin
Super Admin

2015 yılından bu yana web yayıncılığı ile ilgilenen Hande, WordPress ve Php programlama dili fanatiğidir. Yaklaşık 8 yıldır teknoloji, internet ve programlama hakkında Türkçe içerikler üretmeye devam ediyor.

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

Yorumlar